Vesti 2018 - NEW !

Danas je na Bledskom jezeru održan 6.Evropski kup na otvorenim vodama u ovoj godini.Na takmičenju je dominirao Kristof Rasovszky iz Madjarske.On je prilokom prve pobede ove godine u Eilatu u šali rekao da je kao ''Ajkula sa Balatona'' započeo lovnu sezonu.Ispotavilo se da je bio u pravu da je imao izuzetnu ovogodišnju seznu i da je malte ne bio nepobediv.Uženskoj konkurenciji dominirale su nemice 1.Leonie Beck  ispred 2.Lea Boy.

LEN Open Water Cup, Leg 6, Bled

Muškarci - REZULTATI

  1. Kristof Rasovsky (HUN) 53: 00.5
  2. Pasquale Sanzullo (ITA) 53: 02.4
  3. Niklas Frach (GER) 53: 04.5

Žene - REZULTATI

  1. Leonie Beck (GER) 55: 50,5
  2. Lea Boy (GER) 56: 00.0
  3. Alisa Tettamanzi (ITA) 56: 29.5

 

Danas je u Italiji održan prestižni 53.Capri-Napoli plivački maraton u dužini od 36.km .Posle stalnog prisutstva u ediciji FINA GRAND PRIX ovaj maraton ove godine više nije u toj seriji.Danas je učešće na ovom takmičenju uzelo 20.plivača.

Rezultati su sledeći:

Muški

1 Francesco Ghettini Italy  6h 56’ 11”

2 Evgenij Pop Acev Macedonia 6h 59’ 59”

3 Lars Bottelier       Netherland 7h 00’ 25”

Žene

1 Barbara Pozzobon Italy 7h 19’ 05

2 Alice Franco Italy 7h 19’ 35”

3 Pilar Geijo Argentina 7h 36’ 56” 

0vde su kompletni rezultati 

 

Deo naše ekipe

Juče 08.09.2018.godine u Bledu trkom na 3.km počelo je Evropsko masters prvenstvo u plivanju na otvorenim vodama, a danas se završilo trkom na 5.km.Na prvenstvu je učestovalo iz Srbije 11.plivača plus tri licencirana takmičara SRB OPEN WATER CUP-a u Madjarskim klubovima.Od tih 14. jedini koji je plivao 3.km i 5.km je bio Igor Gašpar.U nastavku dajemo pojedinačan pregled plasmana i rezultata sa ukupnim brojem plivača u starosnoj kategoriji kao i zaostatka za prvoplasiranim ,

3.km

 

 

5.km

Ovde su kompletni rezultati

Danas trećeg dana Fina World Junior Swimming šampionata 2018.god štafetnim trkama  je bio završni deo takmičenja.U kategoriji 14-16.godina učestovalo je 12 timova po četiri takmičara .Svaki tim imao je po dva dečaka i dve devojčice koji su plivali 4 x 1250 m.

Rezultat

4x1250m - 14-16 godina 

1. Mađarska 56m48s1 (Viktorija Mihalyvari, Mira Szimcsak, Zoltan Tabi, Szilard Galyassy);

 2. USA 57m31s8 (Chase Travis, Connor Hunt, Mariah Denigan, Džekson Karlile);

 3. Italija 58m10s0 (Giulia Salin, Iris Menchini, Luigi Galdieri, Federico Mazzeo)

U štafeti 19.godina i mladji ukupno je  učestovalo 19.ekipa

Rezultati,

4x1250m- 19 godina i mladji

1. Francuska 55m39s9 (Madelon Catteau, Jean-Baptiste Clusman, Lisa Pou, Enzo Roldan Munoz); 

2. SAD 56m06s7 (Erica Sullivan, Brennan Gravli, Kensi MekMahon, Majkl Brinegar); 

3. Italija 56m11s3 (Silvia Ciccarella, Giulia Berton, Andrea Filadelli, Nicola Roberto

U generalnom plasmanu konačan poredak je sledeći

Tabela osvojenih medalja 

1. SAD 2 G, 2 S, 1 B / 5 medalja

2. FRA 2 G, 1 S / 3 medalje

3. RUS 1 G, 2 S, 1 B / 4 medalje

4. ITA 1G 1 S, 3 B / 5 medalja

4. HUN 1 G, 1 S, 3 B / 5 medalja

6. ESP 1G / 1 medalja

7. PER 1 S / 1 medalja

Kompletne rezultate šampionata možete pogledati ovde

 

 

 

 

 

Na velikom takmičenju Uluslararası Su Sporları Festivali u raznim vodenim sportovima u Istanbulu u trci u Mramornom moru na 6.000.m koja je održana danas pre podne , predstavnici Srbije su imali izuzetan rezultat, dosada najveći na nekom medjunarodnom takmičenju ovog tipa na otvorenim vodama.

Jelena Ječanski PK Vojvodina Novi Sad  je apsolutna pobednica takmičenja u ženskoj konkurenciji 

Tamaš Farkaš PK Marathon Bačka Topola je osvojio apsolutno drugo mesto,

Očekuju se rezultati u kategorijama ali za sada znamo da je Borislav Fermanović osvojio drugo mesto u svojoj kategoriji,Mina Mastilović prvo.

Opširnije će mo objaviti kasnije po dobijanju svih rezultata.

Ovako nešto smo i najavljivali poznavajući mogućnosti prijavljenih  konkurenata.

SVAKA ČAST NAŠEM ČITAVOM TIMU I VELIKE ČESTITKE.

.

Danas je u Eilatu na  FINA World Junior Open Water Swimming Championships 2018 na programu bila trka M/Ž na 10.000.m.Trka je počela po dobrim vremenskim uslovima u 8.h sa temperaturom vode 27,1 C.

U muškoj konkurenciji pobednik je bio 

1.BRINEGAR Michael  USA 1:49:55.5

2.ROLDAN MUNOZ Enzo FRA 1:49:55.7

3.DOLGOV Kirill RUS 1:50:00.4

Takmičari iz Hrvatske Mujan Grgo i Špadina Dino nisu završili trku kao iHATA Ryutaro iz Japana.

U ženskoj konkurenciji prvo troje plasiranih je sledeće:

1.RUIZ BRAVO Paula ESP 1:57:21.9

2.BRAMONT-ARIAS Maria A. PER 1:57:24.2

3.ROHACS Reka HUN  1:57:26.3

Ovde je Peru osvojio prvu medalju.I ovde je odustala DONG Fuwei CHN , MANJON ESCOBAR Leyla Sha BOL i  VAS Luca Madjarska.

Tabla Medalja 2.DAN,

1. USA: 2 G, 1 B

2.RUS: 1 G, 2 S, 1 B

3. ITA: 1 G, 1 S, 1 B

4. FRA: 1 G, 1 S

5. ESP: 1 G HUN: 1 S, 3 B

6. PER: 1 S

Klubovi

 

   

 

 

 

 

 

   

 

 

 

   

 

  

 

 

 

     

 

 

 

    

   

   

 

 

SAVEZ ZA DALJINSKO-MARATONSKO I MASTERS PLIVANJE SRBIJE

 Izrada - održavanje sajtova i Internet marketing

2018-09-19 12:44:20