Vesti 2022 - Novo !

Izvršena su ažuriranja bodovanja SRB OWS CUP-a 2022.g za predhodna takmičenja.U budućim takmičenjima bit ćemo u mogućnosti da bodovanje ažuriramo odmah posle održanih takmičenja. Tabele sa bodovima možete naći preko linkova

Apsolutno

Apsolutno M

Apsolutno Ž

Kateg M

Kateg Ž

Ekipno

Iste podatke možete naći u gornjem delu odabirom Rezultati i na desnoj strani izborom Arhiva Rezultata.

Trenutno prvoplasiranih pet u muškoj konkurenciji su,

1 43 Adam Muhi M 14-15 KANJ 6 1386,25
2 30 ALEKSA DUDUKOVIC M 16-17 POL 5 1133,75
3 31 Marko Lončarski M 14-15 SWS 4 1100
4 56 Akos Pišpek M 10,-11, SHA 6 1002,5
5 32 Mihailo Lukić M 14-15 SWS 4 865

Prvoplasiranih pet u ženskoj konkurenciji,

1 29 Reka Magosi F 14-15 KANJ 5 1096,25
2 11 Bojana Fermanovic F 16-17 SPP 5 1082,5
3 10 Zofia Pilisi F 10,-11, KANJ 5 1005
4 99 Tamara Stanić F 14-15 VOJ 4 998,75
5 16 Reka Varga F 14-15 SWS 4 993,75
 
 

  1. PLIVAčKI MARATON- PARK PRIRODE ,,STARA TISA,, Bačko Gradište

Organizator: SAVEZ  ZA  PLIVANJE NA OTVORENIM VODAMA SRBIJE  i   Savez Sportova opštine Bečej

PROPOZICIJE I PROTOKOL TAKMIčENJA

Datum održavanja: 31.07.2022 (nedelja)  u   11 časova

Kategorije po pravilniku SRB OPEN WATER CUPA OD 18M+18Z

Mesto održavanja: Park Prirode,,STARA  TISA,, Bačko Gradište

Pravo učešća: Domaći i strani plivači,rekreativci kao i aktivni plivači

Obezbedjeni: Majice za učesnike na 3 km ,ručak  i osveženje za sve učesnike,medicinski pregled

Svaki takmičar nastupa na svoju odgovornost što potvrdjuje sopstvenim potpisom na izjavi o odricanju od odgovornosti.  Maloletne osobe nastupaju uz saglasnost roditelja ili staratelja

Kotizacija: 1.500 rsd na račun Saveza POVS br. 325-9500700192053-22 .Poželjna je uplata na račun, a moguća je uplata na licu mesta. Prijave na licu mesta se naplaćuju 2.000 din. Dečija trka od 200.metara iznos kotizacije :400 dinara

Pliva se deonica  od 3.000 metara    (tri  kruga po 1 km, stajaća voda )

Za mlađe učesnike od 7-10 god,deonica je u dužini 200m ,svi  učesnici  dobijaju medalje i ručak.

Dodela medalja po kategorijama a Apsolutnim pobednicima u Muškoj i Ženskoj konkurenciji  dodeljuje  se pehar i poklon. Svi učesnici su raspoređeni u 18 strarosnih kategorija,Muški I ženski.

Satnica  plivačkog maratona;

8:30-10:30  prijava takmičara i lekarski pregled

10:30  Start trke na 200m za učesnike od 7-10 godina

11:00  START  trke na 3.000m

11:45-12:00  očekivani doazak prvih takmičara

13:00 završetak maratona na 3km

13:30  proglašenje pobednika

13:30-14:30  ručak i osveženje za sve učesnike

Napomena: Za sve učesnike  na 3.000m obezbedjene  su majice sa logom plivačkog  maratona .

Maloletne osobe nastupaju uz saglasnost roditelja ili staratelja.

Prijave na sajtu : do 30.07.2022.god -Savez POV Srbije link

http://www.openwaterswim-serbia.org.rs/prijave/index.php?ajdi_utrke=221

Kontakt: telefon 064/4009220 Jole    e mail :Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

Obezbedjen je medicinski radnik za pregled  pre  i tokom takmičenja.
Na osnovu Zakona o sportu(‚‚Sl.glasnik RS’’, br.10/2016) I Statuta Plivačkog saveza Srbije.
**TAKMIČENJE SE ODRŽAVA PREMA PRAVILNIKU ZA ODRŽAVANJE PLIVAČKIH MANIFESTACIJA IZ PREPORUKA ZA SPREČAVANJE I SUZBIJANJE ZARAZNE BOLESTI COVID-19**
Na osnovu člana 47. Stav 1 Statuta Plivačkog saveza Srbije. **TAKMIČENJE SE ODRŽAVA PREMA ZDRAVSTVENOM PROTOKOLU PLIVAČKOG SAVEZA SRBIJE na takmičenjima u kalendaru PSS.

Dolazak iz pravca Novog Sada u centru Bačkog Gradišta ,skrene se desno  u ulici Glavna I vozi se pravo  3km u pravcu Stare Tise  .Iz Bečeja ako se dolazi u Bačko Gradište po ulasku u drugoj ulici  poprečnoj skrene se levo  u ulicu Glavna i vozi se narednih 3km  do StareTise .

 

  1. 1. ORGANIZATOR: SO ADA,  PVK “DELFIN” ADA,SAVEZ ZA PLIVANJE NA OTVORENIM VODAMA SRBIJE
  2. MESTO ODRŽAVANJA: MOL, Plaža na Tisi
  3. VREME ODRŽAVANJA: 30.07.2022. (subota) 15h ( START )
  4. MERENJE VREMENA: Poluautomatski i Ručno
  5. PRAVO UČEŠĆA: Domaći i strani plivači, oba pola
  6. PRIJAVE: Preko linka  http://www.openwaterswim-serbia.org.rs/prijave/index.php?ajdi_utrke=220 Upis na licu mesta u 13h ( Plaža na Tisi u MOLU )
  7. STARTNINA: Plaća se 1500 din na tekući račun Saveza br.325-9500700192053-22, što je poželjno da se izvrši da bi se izbegle gužve ili gotovinski na licu mesta.Svi takmičari koji se nisu prijavili online plaćaju startninu 2.000 din.  
  8. START: Po redosledu kategorija
  9. CILJ: Plaža u Molu (splav)
  10. SVAKI TAKMIČAR NASTUPA NA SVOJU ODGOVORNOST I ODGOVARA ZA SVOJE ZDRAVSTVENO STANJE.Popunjavaju izjavu o odricanju od odgovornosti.
  11. NAGRADE: Za prva tri prvoplasirana takmičara u svim kategorijama predviđene su medalje, a apsolutnim pobednicima, u muškoj i ženskoj konkurenciji, dodeljuju se pehari

 

KATEGORIJE:

 

PRVA TRKA: TISKI CVET, od početka plaže do splava

                          KATEGORIJA:        A   -  2012 i mlađi

                                                     B   -  2011 / 2010

 

MARATON ADA-MOL 4000m

                       m,ž -do 10 godina

                       m,ž -11 -12 godina

                       m,ž -13 -14 godina

                       m,ž -15 -16 godina

                       m,ž -17 -18 godina

                       m,ž -19 -24 godine

                       m,ž -25 -29 godina

                       m,ž -30 -34 godine

                       m,ž -35 -39 godina

                       m,ž -40 -44 godine

                       m,ž -45 -49 godina

                       m,ž -50 -54 godine

                       m,ž -55-59 godine

                       m,ž -60 -64 godine

                       m,ž -65 -69 godina

                       m,ž -70 -74 godine

                       m,ž -75 -80 godina

                       m,ž - 80 i vise

                                                                                                

                                                                                        

MOL                                                                                 Radovan Tešić 063/8-690-860

                                                                                      e-mail: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

Na današnjem LEN Cupu OW br.4. koji je održan u Beogradu na Adi Ciganliji Tamaš Farkaš je osvojio srebrenu medalju.Time je Srbija dobila prvu istorijsku medalju u plivanju na otvorenim vodama.Distancu od 10.km Tamaš je isplivao u vremenu od 1:55:51,4.

U muškoj konkurenciji u limitu je isplivalo 9.takmičara.Od predstavnika Srbije još su plivali Dušan Katić koji je  osvojio 7.mesto i Nikola Ratkov 9.

U ženskoj konkurenciji smo imali dve predstavnice.Divna Šimšić je zauzela 8.mesto a Reka Varga je odustala.

Kompltene rezultate možete pogledati na linku

http://len.microplustiming.com/lenowcup2022-belgrade/index_web.php

 

Ovim obaveštavamo sve zainteresovane da će biti izmena kod kalendara i redosleda narednih takmičenja.Planirano takmičenje za 23.07.2022. u Banja Luci na jezeru Manjača  na molbu organizatora se pomera za sredu 10.08.2022.god. tako da u predstojećem vikendu neće biti takmičenja.Planirali smo da ubacimo kao opciju neko takmičenje ali nažalost i trenutno prirodni uslovi nam ne idu na ruku obzirom da je hidrološka situacija jako loša u pogledu nivoa jezera i reka. 

-Sledeća takmičenja koja će se održati su u sledeći vikend , Ada-Mol i Biserno ostrva u Parku prirode Stara Tisa.Prijave će biti otvorene sutra. Mali su izgledi da će se održati takmičenje u Ovčar banji zbog nedostatka finansijskih sredstava.Najverovatnije je da će se dodati dva takmičenja i to u Šapcu 7.avgusta i krajem avgusta u Čortanovcima u okviru Traking lige.Temišvar će se prebaciti za prvu nedelju septembra.Planiramo da i ove godine idemo organizovano na Porečki Delfin 3.septembra 2022.godine kada je i Cro cup i prvenstvo Hrvatske za mladje dobne kategorije.Za odlazak u Sjenicu i Novi Pazar će biti ponudjen organizovani prevoz za sve zainteresovane. 

_001-Aleksandra Durkovic-Mornar Beograd\
_002-Fabian Balint-SU Šark Kanjiža\
_003-Greta Hajas-SU Šark Kanjiža\
_004-Fermanovic Borislav-Spartak prozivka\
_005-Tepsic Branko-SSU Polet Sombor\
_006-Rakic Vukasin-Pk Kanjiža\
_007-Divna Simsić-Pk Novi Beograd 011\
_008-Nedeljkov Jovana-Pk Kanjiža\
_009-Farkas Tamas-Pk Marathon BT\
_010-Žofia Piliši-PK Kanjiža\
_011-Fermanovic Bojana-Spartak prozivka\
_012-Gabor Domankos-SU Šark Kanjiža\
_013-Luca Dulhi-SU Šark Kanjiža\
_014-Enis Beharovic-SU Šark Kanjiža\
_015-Ervin Beharovic-SU Šark Kanjiža\
_016-Reka Varga-Pk Swim star\
_017-Dušan Katić-Pk Partizan Beograd\
_019-Pesti Erik-Pk Marathon BT\
_020-Marija Stanić-Pk Vojvodina NS\
_021-Anika Jablan-Pk Marathon BT\
_022-Tesic Ivan-PK Uzice\
_023-Lara Sulc-Pk Vojvodina\
_024-Nikolic Luka - Trijumf Beograd\
_025-KRISTINA CABI-Pk Senta Senta\
_026-Jovana Srdanov-Pk Swim star Becej\
_028-VLADIMIR STEPANOV -Pk Swim star Bečej\
_029-Reka Magosi-Pk Kanjiža\
_030-Aleksa Dudukovic-SSU Polet SO\
_031-Marko Lončarski -Pk Swim star Bečej\
_032-Mihailo Lukić-Pk Swim star Bečej\
_033-Popovic Dragan-Pk Marathon BT\
_035-Stepanov Vanja-Pk Swim star Bečej\
_036-Julia Tomin-SU Šark Kanjiža\
_042 -Tivadar Sulc-Pk Vojvodina NS\
_043-Adam Muhi-Pk Kanjiža\
_045-Priboj Istvan- Pk Spartak SU\
_047-Slobodan Bozin-Pk Spartak SU\
_048-Milorad Jaksic-Pk Vojvodina NS\
_050-Gmijovic Uros-SU Šark Kanjiža\
_052-Kucerka Mihalj-Pk Marathon BT\
_053-Stefan Nicin-Pk Swim star Bečej\
_055-Spiro Jovovic-KDMP Peskara Zrenjanin\
_056-Puspok Akos-SU Šark Kanjiža\
_058-Varga Livia- Pk Marathon BT\
_059-Seregi Marta -Pk Kanjiža\
_062-Balog Kornel-Pk Kanjiža\
_064-Flora Saraz -SU Šark Kanjiža\
_065-Milan Milojevic-KDMP Peskara Zrenjanin\
_066-Mirna Vidakovic-Pk Spartak SU\
_067 -Muhi Viktor-Pk Kanjiža\
_070-Dusan Radonjic-PK Mladost Lučani\
_072-Patrik Koso-SU Šark Kanjiža\
_074-Dominik Krspogacin-SU Šark Kanjiža\
_076-Melkun Deze-Senteš Madjarska\
_077-Jablan Natasa-Pk Marathon BT\
_080-Ratkov Nikola -PK Radnički 1969 Kragujevac\
_081-Hajdu Endre-Pk Kanjiža\
_082-Kordovan Zoltan-Pk Kanjiža\
_083-Ivan Popović-Beograd\
_085-Zivkovic Nemanja -Pk Radnički 1969 Kragujevac\
_087-Kristian Kovac-SU Šark Kanjiža\
_090-Mijic Vojislav-Pk Šabački delfini ŠA\
_091-Mesaros Kornel-SU Šark Kanjiža\
_092-Vasic Sasa-Pk Marathon BT\
_093-Milan Vladisavljevic-Plivačke avanture BG\
_096-Sanela Acic-Pk Kanjiža\
_097-Kovac Ana-SU Šark Kanjiža\
_098-Danica Simsic-Pk Novi Beograd 011\
_099-Tamara Stanic-Pk Vojvodina NS\
_100-Vujanac Mihailo-Pk Radnički 1969 Kragujevac\
_101-Sara Petrovic-Beogradski plivacki klub\
_102-Vidoje Putic-Pk Arena 2015 NS\
_103-Lena Drk-2007-Pk Arena 2015 NS\
_104-Staša Drk-2009-Pk Arena 2015 NS\
_105-Bognar Cila -Pk Kanjiža\
_106-Sanja Ižipac-Pk Spartak SU\
_107-Stefan Vuković-Šabac\
_108-Nikola Vuković-Šabac\
_109-Mateja Vidović-PVK Srem Sremska Mitrovica\
_110-Mira Herceg-Pk Spartak SU\
_111-Lazar Filipovic-Pk Delfin Novi Pazar\
_112-Ramiz Gračanin-Pk Delfin Novi Pazar\
_113-Sara Dražanin-Pk Delfin Novi Pazar\
_114-Aleksandra Kobilarev-Pk Swim star Becej\
_115-Srdjan Banda-SSU Polet SO\
_116-Vladimir Jelić-Novi Sad\
_117-Ana Pavlov-SU Šark Kanjiža\
_118-Lazar Gmijović-SU Šark Kanjiža\
_120-Tamara Dudukovic-SSU Polet SO\
_121-Adrien Molnar Satai-SU Šark Kanjiža\
_122-Aron Sulomar-Pk Kanjiža\
_123-Barbara Piliši -Pk Kanjiža\
_124-Lara Aleksandrović -Pk Kanjiža\
_125-Lara Menidzic-Pk Kanjiža\
_126-Benjamin Berko Popić-SU Šark Kanjiža\
_127-Amina Kraspogačin-SU Šark Kanjiža\
_128-Bence Almasi-SU Šark Kanjiža\
_129-Nevena Vujić-SU Šark Kanjiža\
_130-Li Xu-Kina ,Novi Sad\
_131-Dimitrije Nikolić-PK Pirat Kragujevac\
_132-Čongor Harmath-PK Kanjiža\
_133-Tamaš Fabian-PK Kanjiža\
_134-Novak Miladinov-SU Šark Kanjiža\
_135-Jelena Radić Drk-Pk Arena 2015 NS\
_136-Kristina Drk-Pk Arena 2015 NS\
_137-Marta Dunjić-Pk Pirat Kragujevac\
_138-Anastasija Miljanić-Pk Vojvodina NS\
_139-Jazmin Horvat-PK Kanjiža\
_140-Bianka Horvat-PK Kanjiža\
_141-Sarlota Erdeg-SU Šark Kanjiža\
_142-Radovan Supic-SU Šark Kanjiža\
_143-Kinče Ladocki-SU Šark Kanjiža\
_144-Vladimir Marković-TK Dinamic\
_145-Dolli Ladocki-SU Šark Kanjiža\
_146-Milica Ljubisavljevic-PVK Srem Sremska Mitrovica\
_147-Luka Adamović-SU Šark Kanjiža\
_148-Roland Horvat-Senteš Madjarska\
_149-Marko Papović-KDP Peskara Zrenjanin\
_150-Sara Gojkov-SU Šark Kanjiža\
_151-Alex Domonkos-PK Kanjiža\
_152-Arpad Juhas-PK Kanjiža\
_153-Noemi Bickei-PK Kanjiža\
_154-Aron Micik-PK Kanjiža\
_155-Anđela Kerkez-SU Šark Kanjiža\
_156-Predrag Vraneš- Beograd\
_157-Aron Hužvari-PK Kanjiža\
_158-Flora Bata-SU Šark Kanjiža\
_159-Snježana Sarajkić-Beograd\
_160-Igor Omaljev-Pk Swim star\
_161-Sonja Miljević-Pk Swim star\
_162-Nikola Čepić-KDMP Peskara Zrenjanin\
_163-Predrag Stojnović-KDMP Peskara Zrenjanin\

Klubovi

 

   

 

 

 

 

 

   

 

 

 

   

 

  

 

 

 

     

 

 

 

    

   

   

 

 

SAVEZ ZA PLIVANJE NA OTVORENIM VODAMA SRBIJE

 Izrada - održavanje sajtova i Internet marketing

2022-10-02 19:32:57