14.februar 2019.-Takmičenjem u Dohi počinje FINA Marathon Swim World Series 2019

Rahaela Bruni ITA

 

Doha, Katar, će biti domaćin u subotu 16. februara prvog takmičenja u okviru

FINA maraton Swim World Series 2019.Startna lista obuhvata ukupno 135 plivača ( 84 muška i 51 žena) iz 24 zemlje prijavilo se za prvu trku na 10km .

Vodeće plivačice otvorenih voda koje učestvuju su aktuelna olimpijska i svjetska prvakinja Sharon Van Rouwendaal (NED) i Ana Marcela Cunha (BRA), koja je također ukupni pobjednik FINA maratona Swim World Series 2018, 2014, 2012 i 2010.

Tu je osvajačica srebrne medalje u Riu olimpijka Rachele Bruni (ITA), veteran Svetske serije i europska prvakinja Arianna Bridi (ITA) kao i bivša svetska prvakinja Angela Maurer (GER).

U muškoj konkurenciji su, ukupni pobednik Serije u 2016. i 2017. Simone Ruffini (ITA), drugoplasirani u seriji 2018 Jack Burnell (GBR) i Florian Wellbrock (GER) će također biti prisutni, dok će svetski prvak i olimpijski pobednik na 1.500.m Gregorio Paltrinieri (ITA) i Jordan Wilimovsky (USA) biti veliki kandidati za osvajanje medalja.

Nemačka i Italija su poslale najveće timove – po 13 plivača – u Dohu.Dalje slede SAD (12 plivača), Kina (11) i Mađarska (10) .

Predsjednik Katarskog plivačkog saveza (QSA) i član FINA Biroa Khaleel Al-Jabir rekao je da su pripreme na putu za konkurenciju.

“ Pripreme za ovaj događaj dobro napreduju i prema našim planovima. Za nekoliko dana, naš tim će pozdraviti najbolje plivače svijeta na otvorenom moru u ovoj veličanstvenoj postavci na Dohi Cornicheu .

Subotnju trku u Dohi uživo se može pratiti na FINA TV-u, a rezultati će biti dostupni na FINA-inoj mobilnoj aplikaciji ili na FINA- web stranici . 

Kalendar 2019

# 1 – Doha (QAT) – 16. februar 
# 2 – Sejšeli (SEY) – 12. maj 
# 3 – Setubal (POR) – 8. jun 
# 4 – Balatonfured (HUN) – 15. jun 
# 5 – Lac St Jean (CAN) – 21. jul 
# 6 – Lac Megantic (CAN) – 3. avgust 
# 7 – Ohrid (MKD) – 28. avgust 
# 8 – Kineski Tajpej (TPE) – 7. septembar 
# 9 – Chun’An (CHN) – 29. septembar

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top